ISIDORUS
eSPe: Duch misji i świadectwa Drukuj
sobota, 5 kwietnia 2008, 0:00
Dodał: (Admin)
Duch Święty. Teologowie piszą o Nim, że jest najmniej znaną Osobą Trójcy Świętej. Ulotny i nieuchwytny, nosi imię wiatru (hebr. ruah i gr. pneuma) i tak jak wiatr przychodzi, kiedy chce i gdzie chce. Jest wielką Mocą: gdziekolwiek się pojawi i zostanie przyjęty, przemienia rzeczywistość. Czasem jest wichurą rozdzielającą Morze Czerwone, ale o wiele częściej zjawia się jak lekki Powiew, tak lekki, że z łatwością można Go przeoczyć.

Duch Święty jest szczególnym Patronem tegorocznych XXIII Światowych Dni Młodzieży w Sydney. Ze względu na to przygotowaliśmy razem z polskim biurem organizacyjnym bieżący numer kwartalnika. Jest on zaproszeniem do dostrzeżenia w Kościele – także poza murami i poza instytucją – działającej w nim Mocy Ducha, bez którego nic nie jesteśmy w stanie uczynić, to On bowiem uzdalnia nas do dawania świadectwa Chrystusowi. Mam nadzieję, że czytając eSPe 81, zapragniecie otworzyć się na działanie Ducha i odkryjecie olbrzymią radość Jego obecności w Was . Owocnej lektury!

Elżbieta Wiater

W numerze m.in.: - rozmowa z ks. dr. Henrykiem Paprockim, rzecznikiem prasowym Polskiego Kościoła Autokefalicznego o rozumieniu Ducha Świętego w teologii prawosławnej - wywiad z ks. Janem Reczkiem o Odnowie w Duchu Świętym, modlitwie o uzdrowienie i Bożym Miłosierdziu - tekst o. Michała Zioło OCSO o męczeństwie - felieton ks. Marka Dziewieckiego o ewangelizacji w ponowoczesności
Powyższe artykuły w całości przeczytasz w aktualnym wydaniu kwartalnika "eSPe" nr 81 (2/2008) DUCH MISJI I ŚWIADECTWA
Więcej informacji o kwartalniku "eSPe" przeczytasz tutaj