ISIDORUS
Miesięcznik "Różaniec" proponuje w październiku: Drukuj
czwartek, 25 września 2008, 9:35
Dodał: (Admin)
„Służebnica Pańska została Panią i Królową po to, by być Królową naszych serc. Jej królowanie ma zawsze i niezmiennie wymiar macierzyński” – powiedział ks. abp Henryk Hoser SAC, ordynariusz diecezji warszawsko-praskiej, w homilii z okazji koronacji figury Matki Bożej w Loretto 7 września 2008 roku. To wydarzenie jest powodem wielkiej radości dla wszystkich czcicieli Matki Bożej Loretańskiej. Świadczy o tym, że dzieło, zapoczątkowane przez bł. ks. Ignacego Kłopotowskiego nieustannie się rozwija.
Miesięcznik Różaniec
Miesięcznik Różaniec
Październik 2008
W najnowszym „Różańcu” znajdziecie obszerną relację z uroczystości, a ponadto wiele zdjęć, świadectw oraz homilię Księdza Arcybiskupa. Z tej okazji „Różaniec” ma 8 stron więcej. Poza tym polecamy szczególnie: * „Pochodzę z małej miejscowości, gdzie wszyscy się znają i wszystko o sobie wiedzą. W moim domu rodzinnym relacje sąsiedzkie były po prostu częścią życia” – wspomina Katarzyna Jarosz w świadectwie pt. Na sąsiada można liczyć. * „Zarówno rodzina, jak i parafia niosą w sobie olbrzymi potencjał wiary, zaangażowania, wzajemnej współpracy i pomocy, służby i autorytetu” – o potrzebie przenikania się środowiska rodzinnego i parafialnego pisze ks. Mariusz Pohl. * „Od 30 lat znajdujemy we wspólnocie Domowego Kościoła potrzebną pomoc do budowania więzi z Bogiem i ze sobą w małżeństwie” – wyznają w pouczającym świadectwie Elżbieta i Lech Polakiewiczowie. * „Z różańcem w ręku wyruszyłam w kolejnych tajemnicach na pielgrzymkę wiary. (…) Zauważyłam, że coś się dzieje z moją rodziną… Zaczęliśmy rozumieć się z mężem, a w rodzinie zapanował spokój” – pisze Pani Ania w głębokim i bardzo ciekawym świadectwie. * „Wy, którzy urodziliście się w religii chrześcijańskiej, nie zdajecie sobie sprawy z łaski, jaką otrzymaliście; ale kto, tak jak ja, doszedł do progów wiary po udręce całych lat, ceni więcej ten dar i odczuwa w pełni radość z tego, że jest chrześcijaninem” – słowami konwertyty Izraela Zolli, niegdyś naczelnego rabina Rzymu, rozpoczyna ks. Józef Orchowski interesującą opowieść o jego nawróceniu. Ponadto w „Różańcu” jak zwykle poruszające świadectwa, konferencja formacyjna, rozważanie na pierwszą sobotę miesiąca, rozważania różańcowe Aleksandry Nalewaj, komentarze do Ewangelii na każdy dzień miesiąca ks. Jarosława Kodzi… A co jeszcze? Przekonajcie się! Serdecznie zapraszamy do lektury!

„Różaniec” dostępny jest w sklepach sieci EMPiK, księgarniach katolickich. Prenumeratę miesięcznika można zamówićw Wydawnictwie Sióstr Loretanek: Warszawa, ul. Żeligowskiego 16/20 tel. (22) 673 58 39; e-mail: prenumerata@loretanki.pl www.loretanki.pl