ISIDORUS
Czechy: Stowarzyszenie św. Izydora zbiera zużyte znaczki pocztowe na misje Drukuj
sobota, 10 stycznia 2009, 0:00
Dodał: (Admin)
Serdecznie zapraszamy wszystkich Internautów - i nie tylko - do wzięcia udziału w akcji zbierania znaczków pocztowych na misje afrykańskie. Akcja nie jest ograniczona czasowo. Możecie przesyłać je w dogodnym dla Was terminie. Jedno jest już pewne, że bez większego wysiłku możemy wspólnie zrobić coś dobrego dla misji. Fundusze uzyskane ze sprzedaży znaczków są w całości przeznaczane na działalność misyjną.
Znaczek pocztowy
Znaczek pocztowy
Poczta Polska
Każdy z nas otrzymuje od przyjaciół bądź rodziny kolorowe pocztówki i listy. Prędzej czy później trafiają one do kosza. I choć spełniły swoje zadanie często myślimy, że w takim razie są już niepotrzebne i bezużyteczne. Nawet nie wiesz jak bardzo się mylisz!!! Na każdej kopercie i pocztówce jest przecież znaczek, który wcale nie musi trafić do śmietnika. Znaczek pocztowy... każdy jeden ma swoją historię. Został zaprojektowany, wydrukowany i sprzedany. Potem kupiony i wysłany do konkretnej osoby lub instytucji. Świadectwem jego przebytej drogi jest najzwyklejszy stempel pocztowy. Dla filatelistów każdy znaczek jest wyjątkowy, a ich serie to pasjonująca opowieść i przygoda. I choć my (osoby, dla których znaczek to po prostu kawałek papieru z nadrukiem) nie rozumiemy filatelistów to również i dla nas może stać się on bardzo cenny i ważny a właściwie ma duże znaczenie dla misji. Co robić? Przede wszystkim nie wyrzucać ich do kosza i samemu nie odklejać!!! Znaczek należy wyciąć z półcentymetrowym marginesem (jeśli jest to niemożliwe, to tak go wyciąć aby nie uszkodzić). Zebrane w ten sposób znaczki przesłać. Chętnym i cierpliwym proponujemy segregację na znaczki polskie i zagraniczne. To bardzo ułatwi pracę.

Szczegółowe informacje o tym jak i gdzie przesyłać znaczki znajdziecie na specjalnej stronie: www.znaczek.isidorus.net Poinformuj też innych o naszej akcji!!! Szczególnie zachęcamy katechetów i wychowawców do poinformowania o tej akcji swoich uczniów.