ISIDORUS
Sanktuaria w Polsce - mapa dla pielgrzyma Drukuj
piątek, 8 kwietnia 2011, 14:15
Dodał: (Admin)
"Sanktuaria to miejsca modlitwy, które są «niczym kamienie milowe wskazujące drogę dzieciom Bożym wędrującym po ziemi»". Takimi słowami wyjaśnił wiernym sens sanktuariów na drodze ziemskiego pielgrzymowania Ojciec Święty Jan Paweł II w przemówieniu do plenarnego zgromadzenia Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Migrantów i Podróżnych dnia 25 VI 1999.

«Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię»

(Mt 11, 28)


Kopuła Bazyliki Licheńskiej
Kopuła Bazyliki Licheńskiej
Licheń
W Sanktuarium - oazie ducha - wierni mogą znaleźć klimat wybitnie sprzyjający rozważaniu słowa Bożego i sprawowaniu sakramentów, zwłaszcza pokuty i Eucharystii. Można w nich także przeżyć owocne doświadczenie wiary i okazać miłość braciom przez dzieła miłosierdzia i służby potrzebującym. W Polsce mamy wiele miejsc związanych ze szczególnym kultem Jezusa Chrystusa, Najświętszej Maryi Panny i Świętych Pańskich. Zazwyczaj znamy tylko największe ośrodki pielgrzymkowe (np. Częstochowę, Licheń, Kraków-Łagiewniki, Gniezno) oraz te, które są najbliżej naszego miejsca zamieszkania. Dość często jednak, wyjeżdżając na wakacje czy w odwiedziny do naszych krewnych czy przyjaciół, nie zwracamy uwagi na to, że przejeżdżamy obok jakiegoś Sanktuarium. Pragnąć ułatwić odnajdywanie tych szczególnych miejsc, Stowarzyszenie św. Izydora z Sewilli postanowiło wydać specjalną mapę Polski z podziałem na diecezje i naniesionymi na niej miejscami kultu - sanktuariami. W związku z powyższym członkowie Stowarzyszenia zwracają się do wszystkich Internautów z prośbą o wsparcie modlitewne i materialne związane z wydaniem wspomnianej pozycji. Poszukujemy: - serwisów internetowych chętnych do objęcia naszego projektu swoim patronatem medialnym - osób i firm oferujących pielgrzymom swoje usługi w zakresie noclegów, transportu, wyżywienia i sprzedaży pamiątek i dewocjonaliów, - osób indywidualnych pragnących wesprzeć projekt poprzez darowiznę. Oferujemy: - publikację logo serwisu internetowego lub firmy na mapie - publikację reklamy firmy - sponsora na publikacji - zamieszczenie reklamy graficznej na określonych wcześniej warunkach na Portalu Świętego Izydora lub w innych serwisach prowadzonych przez Stowarzyszenie - odprawienie mszy świętej w intencjach darczyńców Stowarzyszenia św. Izydora z Sewilli - każdy ofiarodawca otrzyma od nas egzemplarz wydanej mapy.
Mapa diecezji
Mapa diecezji
Gorąco zachęcamy do informowania swoich znajomych, rodzinę, przyjaciół oraz właścicieli firm oferujących swoje usługi pielgrzymom o przygotowywanej przez Stowarzyszenie św. Izydora z Sewilli mapie Polski z uwzględnieniem sanktuariów oraz przekazanie kontaktu do redakcji zajmującej się przygotowaniem tej pozycji (dane poniżej). Wszystkim, którzy przyczyniają się do wspierania naszego Stowarzyszenia oraz wspomogą wydanie nowej mapy pielgrzyma, za okazaną pomoc składamy serdeczne Bóg zapłać.
Jeżeli pragniesz wesprzeć darem finansowym wydanie mapy pielgrzyma,możesz to uczynić następująco: + Przelewem bankowym na rachunek Stowarzyszenia Świętego Izydora z Sewilli: Stowarzyszenie św. Izydora z Sewilli ul. Safranice 555, 547 01 Nachod Fortis Bank Polska, O/Wrocław 73 1600 1156 0004 0601 7389 6080 Tytułem: Darowizna na cele statutowe Stowarzyszenia + Za pomocą serwisu internetowego do płatności bezgotówkowych: www.isidorus.net/dar + Za pomocą przekazu pocztowego w Urzędzie Pocztowym na terenie całej Polski. Przekaz pieniężny należy zaadresować następująco: Stowarzyszenie św. Izydora z Sewilli skrytka pocztowa 59 57-350 Kudowa-Zdrój Informacja dodatkowa: "Darowizna na rzecz Stowarzyszenia św. Izydora" + Za pomocą płatności PayPal - bezpieczne płatności on-line * istnieje możliwość uzyskania pisemnego potwierdzenia przekazania darowizny w celu odliczenia od podatku dochodowego
Dane kontaktowe: Stowarzyszenie św.Izydora z Sewilli - Consociatio S. Isidori Hispalensis, o.s. skrytka pocztowa 59 57 - 350 Kudowa-Zdrój telefon / sms: +48 608 826 960 e-mail: peregrinationes [in] isidorus.net